Ana Sayfa / Mobil / İphone Nasıl Hızlandırılır? En Kolay Yolu Nedir?

İphone Nasıl Hızlandırılır? En Kolay Yolu Nedir?

Belirli bir zaman geçtikten sonra iphone’unuzun yavaş çalıştığını fark edebilirsiniz, fakat iphone cihazlarını daha hızlı hale getirmek için belirli ipuçları olduğunu da unutmamalısınız.

Arka Planda Çalışan Uygulamaları Kaldırın

Arka arkaya girdiğimiz farklı uygulamaların ardından telefonunuzda işiniz bittiğinde arka planda çalışan uygulamalar ekstra olarak ram yükü olmaktadır. Bunun sonucu şarjınızın normale göre daha erken bitmesine sebep olur.

Herkesin Bilmediği Restart Yöntemi

Bu işlem iphone’unuzu yeniden başlatmak ile aynı şey değildir. Iphone cihazınızda bunu yapmak için aynı anda altta bulunan ana ekran düğmesine ve ses seviyesini azaltma düğmesine basın. Ekranınız kararıncaya ve tekrar açılıncaya kadar basılı tutun. Telefonunuz tekrar açıldıktan sonra gözle görülür bir hızlanma yaşandığını fark edeceksiniz.

Arka Planda Uygulama Yüklenmesi ve Yenilemesini Durdurun

Bu telefon performansını hızlandırır ve pil ömrünü artırabilecek bir yoldur. Her iki özellik de arka planda çalıştığından bunları devre dışı bırakmak cihazınızı hızlandırır ve şarj ömrünü uzatır.

Bunu ayarlamak için Ayarlar‘a girip iTunes ve App Store‘u seçin. Ardından Otomatik İndirmeler altındaki Uygulamalar ve Güncellemeler‘i kapatın.

Gereksiz Uygulamarı, Resimleri, Müzikleri, Mesajları Silin

Bu yöntem telefonunuzun hızını katlamak için bir başka yöntemdir. Mesajlar‘a girin ve gereksiz bulunan tüm gelen giden mesajları silin. Özellikle gif, görüntü, video ,müzik vb. içeren mesajlarınız daha fazla yer kapladığı için onları silmeye öncelik tanıyın.

Bu durumu otomatiğe almak isterseniz Ayarlar‘ı açın ve Mesajlar‘a geçin. Mesaj Geçmişi‘ni bulana kadar aşağıya indirin ve Mesajları Sakla kısmına dokunun. Seçeneklerden Sonsuz yerine belirli bir zaman aralığında otomatik silmeyi aktif hale getirin.

İphone Hızlandırma Yöntemleri

Ayrıca, müzik, resim ve uygulamaların silinmesinin de yardımcı olacağını ortadadır. Bunun için Ayarlar‘ı açıp Genel‘i seçerek kolayca yönetebilirsiniz. Ardından, Depolama ve iCloud Kullanımı‘nı seçin. Depolama altında, Depolamayı Yönet‘i seçin. İphone’unuzda ne kadar alan bulunduğunu ve uygulamalarınızın ne kadar yer kapladığını göreceksiniz. Bir uygulama çok fazla alan kullanıyorsa, muhtemelen çok fazla bellek kullanıyordur. İhtiyacınız olmayan uygulamaları silin. Ayrıca Spotify ve Twitter gibi uygulamaları sildikten sonra bunları yeniden indirmenin önbelleklerini temizlemeye ve anında daha az hafıza kapamaya yardımcı olduğunu da unutmayın. İphone’unuzda çok fazla yer kaplayan Müzik uygulaması ise silmeye öncelik tanıyacağınız konuların başında geliyor.

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız
2 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir